Hírek

A Nyugdíjas Értelmiségiek Egyesületének tagjai sok jó baráttal Kassára kirándultak

A Nyugdíjas Értelmiségiek Egyesületének tagjai sok jó baráttal Kassára kirándultak

Nagyné Varga Marika volt az idegenvezetőnk utunk során, aki nagy hozzáértéssel mesélt a látnivalókról. A csodálatos napsütésben Kassa belvárosának nevezetességeinek csak egy részét tudtuk megcsodálni, mivel oly sok van a szépségekből.

Ilyen például a Szent Erzsébet főszékesegyház, amely több mint 600 éves története során sok változáson ment át, mígnem a 19. század végén és a 20. század elején Steindl Imre neves magyar építész vezetésével nagyfokú restaurálási munkálatokat végeztek azzal a céllal, hogy az eredeti gótikus formát visszaállítsák. A dóm alatt található a Rákóczi kripta ahol II.Rákóczi Ferenc, a Rákóczi-szabadságharc vezetője és a száműzetésben elhunyt társai nyugszanak. Itt főhajtás mellett koszorút helyeztünk  el tiszteletünk  jeléül. Láttuk a dóm melletti szintén gótikus stílusú Szent Mihály-kápolnát, a zenélő szökőkutat a dóm szomszédságában, az Állami Szinház impozáns épületét, a Kelet- szlovákiai Múzeum kiállításait, a Rodostó  - II. Rákóczi Ferenc emlékházat, amely hű másolata annak a háznak ahol a fejedelem utolsó éveit töltötte a számüzetésben. Szakítottunk időt arra is, hogy aki szeretne ebédelni ezt is megtehesse.

Mivel még sok minden kimaradt idő hiányában, megegyeztünk abban, hogy még visszajövünk a legfontosabb nevezetességeket megnézni és a helyi gasztronómiába is belekóstolni.

Összességében egy nagyon tartalmas napot töltöttünk együtt, mindenki alaposan elfáradt, de ezt mind feledtetik azok az élmények amelyekben útunk során részesültünk.

Nyírbátor, 2026.05.29.

Tóth Árpádné